Rock Empire R.E. Ascender

Kód: 8595570190128
Akce Tip Česká značka
1 hodnocení
Značka: Rock Empire
1 700 Kč –10 %
Rock Empire R.E. Ascender
1 700 Kč –10 % 1 530 Kč
Skladem
Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Ascender je blokant s rukojetí určený pro výstup po fixním laně bez, nebo s pomocí okolního terénu. Ascender je určen pro použití na jednoduchém laně o průměru 8–12 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ascender je blokant s rukojetí určený pro výstup po fixním laně bez, nebo s pomocí okolního terénu.

Ascender je určen pro použití na jednoduchém laně o průměru 8–12 mm.

Západka spolehlivě blokuje lano a nebrání při posunování blokantu proti směru zatížení.

Barevné provedení pro rozlišení blokantů: světle šedý pro levou ruku, tmavě šedý pro pravou.

Tělo blokantu je kvůli nízké váze vyrobeno z hliníkové slitiny.

  • Malý spodní otvor v držadle složí k upevnění stupadla pomocí maillonky, větší otvor k připojení jistící smyčky.
  • Dva horní otvory umožňují provlečení karabiny kolem lana pro vyšší bezpečnost.

  • Štěrbina v západce slouží k samočinnému odstraňování nežádoucích nečistot, které mohou být na laně.

  • Ergonomická rukojeť umožňuje jeho pevné uchopení a udržuje jej rovnoběžně se směrem zatížení. Gumové držadlo dobře padne do ruky a rovněž tepelně izoluje.
  • Pojistka západky je anatomického tvaru, vložená pružina umožňuje zajištění západky v otevřené poloze. 
  • Certifikováno, jako lanová svěra používaná s dynamickými horolezeckými lany nebo s pomocnými šňůrami a nízko průtažnými lany s opláštěným jádrem (EN 567).
  • Každý ascender má vlastní identifikační číslo v rámci výrobní zakázky. Toto číslo zlepší evidenci a kontrolu u kovových výrobků při pravidelných revizních kontrolách.

rock-empire-zmenilo-sve-logo-02

Historie české značky Rock Empire se začala psát v roce 1990, kdy se po Sametové revoluci a dlouhém období všeobecného nedostatku otevřely zcela nové obchodní příležitosti. Mezi prsty si je nenechala proklouznout ani skupina několika horolezců, která s nadšením rozběhla prvotní výrobu lezeckého vybavení. Rock Empire se brzy stal synonymem prvotřídního horolezeckého vybavení. V současné době se produkty Rock Empire prodávají ve více než 40 zemích světa. Designéři při jejich návrhu dbají především na maximální funkčnost a jednoduchost použití, přičemž vycházejí z dlouholetých zkušeností i poznatků profesionálů. Společně s horolezeckým vybavením pracují také na vývoji pomůcek pro zabezpečení práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Rock Empire díky tomu vedle sebe nabízí dvě ucelené řady produktů pro sport i profesní užití.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šplhadla
Materiál: Hliník, ocel
Aktivita: Práce a rescue, Vícedélkové lezení, Lezení
Certifikace: EN 567
Hmotnost (g): 220
Klíčové slovo: Blokant
Nosnost (kN): 1.5
Použití: Jednoduché lano
Průměr lana (mm): 12
Značka: Rock Empire

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie české značky Rock Empire se začala psát v roce 1990, kdy se po Sametové revoluci a dlouhém období všeobecného nedostatku otevřely zcela nové obchodní příležitosti. Mezi prsty si je nenechala proklouznout ani skupina několika horolezců, která s nadšením rozběhla prvotní výrobu lezeckého vybavení. Počátky se nesly ve znamení úzké spolupráce s nově vznikající sítí outdoorových prodejen HUDYsport, která nakonec v roce 1994 vyústila v založení sesterské společnosti HUDY Production. Rock Empire se brzy stal synonymem prvotřídního horolezeckého vybavení.

Za vznikem značky Rock Empire nestojí nikdo jiný než lezci z Labského údolí, kteří pro své vlastní účely šili v té době nedostupné horolezecké úvazky.

34279

Značka byla vždy nerozlučně spjata s firmou HUDY, která se po léta úspěšně starala o její obchodní aktivity u nás i ve světě. Společně podpořili nepřeberné množství lezeckých talentů, horolezeckých expedic i akcí pro nadšence a širokou lezeckou veřejnost. Navázané kontakty byly velice důležité při rozhodování o tom, jakým směrem se dále posouvat. Roku 2008 došlo na změnu struktury a založení společnosti Rock Empire s.r.o., která hned v následujícím roce převzala exportní práva registrované značky Rock Empire®.

VYBAVENÍ PRO LEZENÍ A PRÁCI VE VÝŠKÁCH

V současné době se produkty Rock Empire prodávají ve více než 40 zemích světa. Designéři při jejich návrhu dbají především na maximální funkčnost a jednoduchost použití, přičemž vycházejí z dlouholetých zkušeností i poznatků profesionálů. Společně s horolezeckým vybavením pracují také na vývoji pomůcek pro zabezpečení práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Rock Empire díky tomu vedle sebe nabízí dvě ucelené řady produktů pro sport i profesní užití.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.