Rock Empire Daisy chain DYN 13mm/140cm

Kód: 8595570112816
Tip Česká značka
Neohodnoceno
Značka: Rock Empire
589 Kč
Skladem
Barva
Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
6.6.2023
Šitá smyčka určena pro fixování ideální pozice při jištění nebo při technickém lezení apod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klasická odsedka - daisy chain

Daisy chain se především používá jako odsedávací smyčka. Díky okům lze jednoduše upravit délku tak, aby byla smyčka vždy napnutá. Užitečná při lezení na skalách nebo ve vícedélkových cestách. Díky tenkým popruhům Dyneema je smyčka lehká a skladná.

Daisy chain připojujeme k sedáku nejlépe pomocí líščí smyčky. Proto je spodní oko ušité s překrutem. Ten se po navázání vyrovná a smyčka se nijak nekroutí.

Vlastnosti smyčky :

  • k dispozici ve dvou délkách 110 a 140 cm
  • osm středových a dvě krajní oka
  • celková pevnost 22 kN, pevnost jednotlivých ok 3 kN

Doplňkové parametry

Kategorie: Smyčky a oka
Barva: fialová
Velikost: 140 cm
Aktivita: Vícedélkové lezení, Lezení, Alpinismus
Klíčové slovo: Daisy chain
Materiál popruhu: Dyneema
Rozsah délek: 110, 140 cm
Šířka popruhu (mm): 13
Značka: Rock Empire

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie české značky Rock Empire se začala psát v roce 1990, kdy se po Sametové revoluci a dlouhém období všeobecného nedostatku otevřely zcela nové obchodní příležitosti. Mezi prsty si je nenechala proklouznout ani skupina několika horolezců, která s nadšením rozběhla prvotní výrobu lezeckého vybavení. Počátky se nesly ve znamení úzké spolupráce s nově vznikající sítí outdoorových prodejen HUDYsport, která nakonec v roce 1994 vyústila v založení sesterské společnosti HUDY Production. Rock Empire se brzy stal synonymem prvotřídního horolezeckého vybavení.

Za vznikem značky Rock Empire nestojí nikdo jiný než lezci z Labského údolí, kteří pro své vlastní účely šili v té době nedostupné horolezecké úvazky.

34279

Značka byla vždy nerozlučně spjata s firmou HUDY, která se po léta úspěšně starala o její obchodní aktivity u nás i ve světě. Společně podpořili nepřeberné množství lezeckých talentů, horolezeckých expedic i akcí pro nadšence a širokou lezeckou veřejnost. Navázané kontakty byly velice důležité při rozhodování o tom, jakým směrem se dále posouvat. Roku 2008 došlo na změnu struktury a založení společnosti Rock Empire s.r.o., která hned v následujícím roce převzala exportní práva registrované značky Rock Empire®.

VYBAVENÍ PRO LEZENÍ A PRÁCI VE VÝŠKÁCH

V současné době se produkty Rock Empire prodávají ve více než 40 zemích světa. Designéři při jejich návrhu dbají především na maximální funkčnost a jednoduchost použití, přičemž vycházejí z dlouholetých zkušeností i poznatků profesionálů. Společně s horolezeckým vybavením pracují také na vývoji pomůcek pro zabezpečení práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Rock Empire díky tomu vedle sebe nabízí dvě ucelené řady produktů pro sport i profesní užití.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.